Zajímavosti Las Vegas


Při naší cestě západem USA jsme se na pár dní zastavili i v Las Vegas. Toto město, které získalo svou popularitu pestrým nočním životem, jsme nemohli vynechat.

Nás zajímali, nejen známá kasína jako BellagioCaesars PalaceMonte CarloMirage, MGM Grand a Paris Las Vegas, ale také místní zajímavosti, které si nesmíte nechat ujít. Zajímavé bylo, že většina kasín byla propojena a člověk se tak nemusí vůbec dostat na denní světlo. Dělají vše pro to, aby se člověk co nejdéle zdržel v jejich večerním tlumeném světle. O tom, jak to v kasínech chodí, bylo napsáno již spousty článků. My se zaměříme na již zmíněné zajímavosti, které tu na vás čekají a jak se k nim můžete dostat.

Welcome to Fabulous Las Vegas

Uvítací nápis na začátku hlavní ulice Las Vegas Boulevard

Vyhledávaný nápis na začátku hlavní ulice Las Vegas Boulevard (část s kasíny se nazývá The Strip), vás vítá v pohádkovém a báječném Las Vegas. Naleznete ho uprostřed silnice naproti letišti McCarran a v blízkosti velké prodejny Harley-Davidson. K nápisu vede přechod a počítejte s větším množstvím turistů, kteří se zde chtějí vyfotit. Detailní místo uvítacího nápisu naleznete zde.

Bellagio a jeho tančící fontána

Kasíno a hotel Bellagio

Toto kasíno bylo proslaveno nejen filmem Dannyho parťáci, kde hrál George Clooney. Nejznámější a nejvyhledávanější je zde tančící fontána, nacházející se před samotným kasínem. Podívaná je zdarma pro všechny kolemjdoucí. Z ulice před kasínem můžete v odpoledních hodinách, zpravidla v po-pá od 15 hodin a o víkendu od 12 hodin, minimálně dvakrát do hodiny pozorovat úchvatné představení trysek tančících a stříkajících vodu do rytmu hudby. To vše doprovází barevná osvětlení, která ve večerních hodinách dodávají atmosféru podobnou ohňostroji. Detailní místo Fountains of Bellagio naleznete zde.

Caesars Palace a Gordon Ramsay

Zde zažijete atmosféru římské říše s velkým množstvím soch a divadlem Colosseum. My jsme Caesars Palace navštívili kvůli restauraci Gordon Ramsay Pub & Grill. Při našich cestách jsme již několikrát plánovali návštěvu některé z jeho restaurací a zde se nám to konečně povedlo. Pub & Grill je restaurace s uvolněnou atmosférou, klasickou pro anglický Pub. Fish & Chips zde mají výtečné a nabídka burgerů a grilovaného masa zde také není k zahození. Detailní místo Caesars Palace naleznete zde.

Paris Las Vegas

Paris Las Vegas

Když už jsme u toho jídla, tak doporučíme restauraci v místní Eiffel Tower. Pokud dostanete volné místo u okna s výhledem na Bellagio, máte o zábavu postaráno. Pozorování Fountains of Bellagio, hlavně ve večerních hodinách, je k jídlu vyhledávanou romantickou záležitostí. Zde je atmosféra trochu více formálnější. Detailní místo Paris Las Vegas naleznete zde.

Když se zasteskne

Po jídle vyražte na pivo do resortu Monte Carlo a to speciálně do Michael Mina Pub 1842. V tomto pubu naleznete na čepu 30 piv z celého světa. A ano, objednat si zde můžete i český Pilsner Urquell. Pokud se vám tedy zasteskne po domácí “dvanáctce”, zajděte právě sem. Detailní místo Monte Carlo resortu naleznete zde.

Adrenalinová zastávka

Atrakcí zde naleznete mnoho. Každý z hotelů se snaží něčím zaujmout a jedním z těchto hotelů je i Stratosphere. Věž vysoká 350 metrů je dominantou tohoto města. Nachází se v ní restaurace ve výšce 253 metrů, vyhlídka (266 m) a čtyři adrenalinové atrakce. Jednou z nich je i Big Shot, nejvýše položená atrakce na světě. Vysřelí vás v ní do výše a v zápětí padáte zase zpět. Detailní místo věže Stratosphere naleznete zde.

Doprava po Las Vegas

Rychlým a zajímavým dopravním prostředkem je zde Monorail. Jednokolejka spojující kasína napříč centrem i mimo něj. Jedna jízda vás vyjde na $5 a denní jízdné na $12. Trasa Monorail Las Vegas je: MGM Grand, Bally’s/Paris Las Vegas, Flamingo/Caesars Palace, Harrah’s/The LINQ, Las Vegas Convention Center, Westgate Las Vegas and the SLS Las Vegas Station a zpět.
Další možností je místní autobusová doprava. Taxi bývá voleno jako poslední možnost z důvodu místní husté dopravy a tvoření front.

Nejlepší je zde však chození po svých. Zažijete tak více místní atmosféru a neuniknou vám žádná lákadla resortů a kasín. Přes silnice je postaveno několik nadchodů spojujících hotely s chodníky po stranách ulice. K chůzi vám zahrajou místní muzikanti a na některých úsecích dokonce i hudba z reproduktorů instalovaných do lamp nebo schovaných mezi rostlinami podél chodníku. Je to tu zkrátka jedna velká atrakce.

,